Looduskivist pindade hooldus, lihvimine ja poleerimine

Looduskivist põrandad, seinad, töötasapinnad, fassaadid ja sillutised on järjest levinumad ja materjalide valik järjest suurem. Looduskive iseloomustab suur varieeruvus. Nõnda võivad isegi samast piirkonnast kaevandatud sama tüüpi kivid erineda väljanägemiselt, tugevuselt, koostiselt. 
Selleks, et looduskivi konkreetsetes kasutustingimustes võimalikult kaua hea väljanägemise ja muud omadused säilitaks, on mõistlik seda täiendavalt kaitsta. Vaid vähesed kivid on sedavõrd ükskõiksed keskkonnamõjude suhtes, et nende kaitsmine ei anna olulist efekti. Kaitstud kivid kipuvad olema parema väljanägemisega ja kergemad hooldada või täiesti hooldusvabad. Õige kaitsetöötlus kaitseb kivipinda soovimatu vedeliku sisseimbumise ning püsivate kahjustuste tekke eest.

Lisaks looduskivile kasutatakse siin-seal betoonist mosaiikkive, mida erinevalt ladudes saab erinevaid mustreid tekitada. Need kivid on kaitsmata kujul erakordselt vastuvõtlikud pea mistahes vedelike mõjule. Seetõttu tuleb need kindlasti kaitsta. Kaitsetöötluse valik aga sõltub kivi kasutuskohast. Märgruumides soovitakse kaitset eeskätt vee ja selles leiduvate setet moodustavate mineraalide eest, samas tegemata põrandat libedaks. Köögis ja elutoas on põhimureks toiduainete, jookide või muude ainete mõju. Näiteks maha tilkuv äädikas või vein rikub kauni mustriga kivipinna silmapilkselt.