Vaip ja tekstiilpinnad

Vaip kui pinnakattematerjal

Vaipasid valmistatakse erinevatest materjalidest. Tuntuimad ja hinnatuimad on kindlasti looduslikud kiud (vill, puuvill, lina ja teised) , kasutatakse ka  erinevaid sünteetilisi materjale (nailon, polüester, akrüül, olefiin ja teised). 


Kuidas vaipa igapäevaselt hooldada?

Põhiline puhastamine on kindlasti vaiba jaoks mõeldud tolmuimejaga. Tuleb hoolitseda, et vaip oleks koguaeg lahtisest tolmust ja liivast puhas. See tagab vaiba pikema kestvuse ja algse väljanägemise. Plekk tasub alati eemaldada kohe peale tekkimist, niiske lapiga, enne kui jõuab vaiba kiu sisse ära kuivada. Vältida tuleks nii plekkide eemaldamiseks kui vaiba pesuks kangete kemikaalide kasutamist kui puudub oskusteave, muidu võib vaiba kiiresti tahtmatult ära rikkuda. 

Olenemata materjalist vajab iga vaip korralikku sügavpesu! 

Vaiba omaniku jaoks üks kallimaid kulusid peale tolmuimejaga töö alahindamise on halb vaibapesu. Liiga märg pesu leotab läbi alusmaterjali ja kahjustab vaiba lõime kinnitumist alusele. Kaua märjaks jääv põrand millel käima hakatakse on suurim lamandumise põhjustaja. Vaipa jäävad kemikaalide jäägid põhjustavad kiirema mustumise ja kemikaalide sisalduse sissehingatavas õhus.

Kas olete pidanud tõdema, et hoolimata vaibapesust ei saa vaipu puhtaks? 

Vaipade puhtaks saamist takistavad mitmed tegurid ja sageli samaaegselt. Kas on vaibapesutehnika liiga nõrk, vähe tähelepanu pööratakse sobivatele ainetele või mehaanilise mõjutamise rollile ja ajale. Liiga tihti ei loputata vaipa korralikult mistõttu pesuaine ja lahtitulnud mustus on "uinunud" olekus vaibakiudude alumises osas. Niipea kui algab igapäevane liikumine liigub mustus ja reageerimata pesuaine ülespoole ja hakkab uut mustust koguma.    Oma rolli mängib ka liiga harv pesu kui vaip lastakse väga mustaks ja ära lamanduda.   

Mida teha kui traditsiooniline vaibapesu ei anna tulemust?  

Pinnahooldus.ee spetsialistid ei teosta tavalist vaibapesu tavapärase vaibapesumasinaga. Kasutame katkematu tsükliga Alltec-Rotovac vaipade sügavpesuseadmeid ja professionaalide testivõitjaid aineid mis suudavad saavutada parima tulemuse mis vaipade puhastamisel tänapäeval võimalik. Töö põhimõte ja suurepärane puhastuse tulemus seisneb pöörlevas puhastusorganis, millel on all 3 pesudüüsi ja mis koheselt imeb enamuse pesuveest uuesti paaki, jättes enda järel kõigest niiske vaiba. Pöörleva tehnoloogia eelis on see, et puhastab vaibakiu ümberringi, taastades ja tõstes selle uuesti püsti. 

Ülevaatlik video tehnoloogiast. Allolev Tallinnas asuv tennisevaip oli eelnevalt pestud kuid sellega ei saavutatud soovitud tulemust.Kas vaipa saab ja tasub määrdumise vastu kaitsta?

Saab küll. Regulaarse koormusega vaipkatete puhul on majanduslikult kasulik teostada kaitsetöötlus, kuna see võimaldab vaibapesusid teostada tavapärasest 2-3 korda harvem, määrdumisi on kergem kätte saada ning töötlus aeglustab vaiba kulumist. Samas on pind igapäevaselt ka puhtam.  

Kuidas vaiba kaitsetöötlus kestab?

Kaitsetöötluse kestvus sõltub vaiba kasutuskoormusest ning puhastusainete kasutamise sagedusest ja kangusest. Kogemuse kohaselt peab töötlus vastu vähemalt 3 järgnevat vaibapesu ehk see toimib mõnevõrra vähenenud efektiivsusega ka peale vaibapesu.
Video vaibast, millele on neli kuud peale kaitsetöötlust teostatud  vaibapesu. Vaip on endiselt hülgav!Kuidas vaiba kaitsetöötlus vaiba kasulikku eluiga mõjutab?

Vaiba kaitsetöötlus pikendab vaiba kasulikku iga kahel viisil. Esiteks kaitseb kaitseaine vaibakiudu kulumise eest ning märgpesu teostamine harvem aitab kauem säilita vaibalõime ja alusriide vahelist ühendust. 

Miks valida Pinnahooldus.ee teostatav vaiba kaitsetöötlus?

Pinnahooldus.ee asjatundjatena töötleme vaipu kaasaegsete fluoriididel põhinevate ainetega, mis moodustavad vaibakiudude ümber mustust ja vedelikke tõrjuva kaitsekihi.
Rahulolevate klientide hulgas on Swissotel, Teletorn, AQVA SPA, Schlössle Hotels, Selver jpt.

Kui ka Teil on vaip, siis võtke ühendust!